17-01-2023

Telebingo Shqiptare: Shorti i pare i vitit 2023 nis me nje tjeter cmim te madh te fituar ne Durres, teksa Bingo mbi 19 milione leke ndahet mes qytetit te Beratit dhe Kukesit.

Nje armature lojtaresh jane pritur ne studio diten e diel, date 15 Janar, dhe ishin fituesit fatlum te shorti te Viti te Ri! Jane nenshkruar plot 3 kontrata per cmimin "Rroga Telebingo", kane luajtur dy lojtar me "Super Peten", kane marr dokumentat e apatamentit 2+1 ne Tirane fituesit e kesaj prone ne rezidencen "Mangalem 21" dhe eshte bere nje njoftim shume i rendesishem per fituesin e cmimit te madh Bingo me vleren e mbi 111 milione lekeve. Nese ai nuk paraqitet... cfare do te ndodh me keto para? Keto dhe detaje te tjera per fituesit e rinj te shortit i lexoni ne lajmin me poshte.

Studio e kesaj te diel ka qene mbushur plot me fitues te shortit special per cmimet e medhaja te cilat jane dhuruar sic jane premtuar.
Ishin Sabrije Kelo nga Shkodra, Roland Lasku dhe Laura Rugji nga Tirana qe kane nenshkruar nje kontrate 1 vjecare me Telebingon, ne baze te se ciles secili prej tyre do te paguhet me nje rroge prej 50.000 lekesh per cdo muaj deri ne perfundim te kesaj kontarate. Zonja Sabrije nje pensioniste, zoti Roland nje kryefamiljare dhe zonjusha Laura nje studente jane tashme te "punesuar" ne Telebingo dhe paguhen me nje rroge mesatarisht te konsiderueshme dhe detyra e tyre praktikisht eshte asgje, thjesht te terheqin keto para ne numrin e tyre te llogaris. Rroga Telebingo, tashme nje nga cmimet me te preferuara te lojtareve tane eshte cdo jave ne loje, e fshehur ne zarfet e lojes telefonike...dhe jo nje, por plot 3 te tilla per cdo jave.
Gjithashtu ne skene ka ardhur dhe Ilda nga Tirana, fituesja e APARTAMENTIT 2+1 NE TIRANE, e cila tregon eksperiencen e saj te pabesueshme. Nje bilete e cila u ble ne emer te babait te saj ne formen e nje shakaje per ditlindjen e ketij te fundit, dhe askush se mendoj se do mund te ishte fituese e aq me teper e cmimit qe te gjithe kane enderruar kur kane blere bileten speciale. Ilda i gezohet nje apartamenti 90 meter katror ne zemer te kryeqytetit me nje bilete Telebingo qe i kushtoj vetem 300 leke.
Edhe fituesit e "Super Petes" kane rezervuar surprize duke cuar si asnjehere me pare shifren e dhuruar ne kete loje ne afro 11 milione leke, ku konkretisht Gladiola Alushi ka qelluar 5.3 milione leke dhe Endrit Kaca 5.6 milione leke.
Rekord kane shenuar dhe fituesit e "Rrotes se Fatit", te cilet kane bere lojen e tyre live dhe kane grumbulluar ne total mbi 6 milione leke.
E ndersa per fituesin e Bingos Milionere, mbi 111 milione leke, eshte bere nje njoftim shume i rendesishem nga kompania, qe vijon si me poshte:

Telebingo Shqiptare njofton të gjithë lojtarët që kanë blerë një biletë për datën 1 janar 2023, të kontrollojnë ato me kujdes, duke qenë se ende nuk është paraqitur fituesi i çmimit të madh të mbi 111 milionë lekëve të vjetra.
Ky fitues do të pritet 60 ditë kalendarike (afati kohor maksimal sipas rregullores se lojës), dhe më pas, në ras se fituesi nuk do të paraqitet, ky fond do të dhurohet me patjetër tek lojtarët, të cilët kanë luajtur për shortin special.

Shorti i dates 15 Janar gjithashtu rezervoj shume surpriza, nder te cilat dhe nje cmim i madh i fituar ne qyetetin e Durresit.
Gjithcka filloj si gjithmon me fituesit e "Rrotes se Fatit", 10 lojtar jane perzgjedhur automatikisht fitues dhe do te jene te mirepritur ne 22 Janar per te bere lojen e tyre LIVE, nga ku dy prej tyre do te dalin me cmimin mbi 1 milione dhe 8 te tjere me cmimin e mbi 20.000 lekeve te rinj.
Loja telefonike eshte hapur ne Durres me familjen Halilaj, e cila ka siguruar nga Telebingo Shqiptare 55.000 leke. Me pas eshte zhvendosur ne qyetetin e Fierit dhe familja Gjata i jane gezuar vleres se fituar prej 105.000 lekeve.
Kukesi gjithashtu ka qene nje tjeter qytet qe ka pasur shansin te sjell fitues familjen Rexhmati per shumen e 60.000 lekeve.
Perzgjedhja rastesore ka ndaluar ne telefonaten e radhes ne Cerrik ku Suela Shabani duke ruajtur zgjedhjen e saj deri ne fund ka siguruar shumen e 60.000 lekeve.
Dy cmime te medhaja jane qelluar ne telefonatat e radhes ku fillimisht Bukurie Dudi nga Rresheni ka pasur shansin te fitoje "100 sekonda ne Spar"dhe 40.000 leke te tjera duke cuar keshtu cmimin e saj ne total ne mbi 1.5 milione leke te garantuara. E ndersa Valentina Kalaja, qellon ne shenje cmimin me te preferuar te lojtareve tane, ate te "Rroges Telebingo', duke u bere keshtu Rroga e katert e dhuruar brenda te njejtes se diel. Si kurre me pare cmimet e medhaja pasojne nje tjeter cmime te madh! Nje sezon qe nuk ka shkuar asnje te diel pa u fituar nje cmim i preferuar i lojtareve tane.
Kristina Barjamaj dhe Meri Hoxhaj, te dyja nga qyteti i Vlores, ishin fitueset e radhes qe kane tentuar te gjejne nje tjeter "Rroge Telebingo" ose "Super Peten" por dhe pse nuk kane qelluar ne shenje kane mundur te fitojne respektivisht 65.000 leke dhe 85.000 leke.
Loja telefonike mbyllet me qytetin e Tiranes tek zonja Emine Zadeja qe siguroi 90.000 leke nga loja e saj!

Pas kesaj armature fituesish, u hodh dhe shorti i Bingos qe arrin vleren e 1.901.100 leke te rinj, vlere e cila rezulton se ndahet me dy fitueseve nga Berati dhe Kukesi. Konkretisht bileta fituese e Beratit ka numrin serial 202511364420, e shitur tek agjenti "Klemientina Mucolli" me adrese rruga "Rilindja". E ndersa bileta fituese ne Kukes ka numrin serial 202516886442, e shitur tek agjenti "Avdi Zhubi", me adrese tek "Ish Gjykata".
Nga shorti i goglave jane fitues te kategorise dy linja 751 fitues qe perfitojne 840 leke secili, jane gjithashtu 35.876 fitues per kategorine nje linje qe perfitojne 50 leke secili dhe plot 3529 fitues per kategorine Numer Fati deh numer fati per kete short eshte shpallur numri 3.

Telebingo, transmetohet cdo te diel ne oren 16:00 ne Tv Klan dhe per tu bere pjese e saj mjafton nje bilete e cila kushton 200 leke. Cdo jave luajme per Bingo, 3 Rroga Telebingo, 2 Super Peta, 100 sekonda ne Spar dhe leke te fshehura ne zarfet e lojes telefonike.
Provojeni fatin me ne! Mund te jesh ti!


Zgjidh xhiron Rezultatet Lajme Telebingo Shqiptare Loja telefonike Kontakte Keni ndonjë pyetje?

Telebingo Shqiptare

© National sh.a, Tirana, Albania
Buletini i TeleBingos
Email *
Support
+355 672078190
support@telebingo.al
© Telebingoshqiptare, 2023